EBS aastapäeva seminar “Andmed ja informatsioon – kuidas saavutada läbimurdelist kasvu?”

Autor: Elo Gaver

Estonian Business School tähistas oma 35. sünnipäeva konverentsiga „Buiilding The New: How Data, Information and Urban Design Shape our Community, Growth and Responsibility?“

Esimene paneelvestlus, pealkirjaga „Andmed ja informatsioon – kuidas saavutada läbimurdelist kasvu?“ oli huvitav mõttevahetus, milles osalesid Bengt Holmström (MIT majandusprofessor, Nobeli preemia laureaat), Kadri Tuisk (EBS vilistlane, SageOS ja Clanbeat asutaja, noor naisettevõtja 2021) ja Lauri Antalainen (Digiwise-i asutaja, EstBAN president) ja arutelu juhiks Andreas Veispak.

Vestluses osalejad olid ühel nõul, et tehisintellekt on pidevas muutumises ning piltlikult öeldes on tegemist rongiga, mille peale tasub hüpata. Koos ChatGPT käivitamisega on drastiliselt muutunud see, kuidas nii inimesed kui ka ettevõtjad mõtlevad – millised võimalused on tehisintellekti kasutamisega tekkinud. Iduettevõtja Kadri Tuisk sõnas, et tegemist on väga huvitava ajaga ja tal on hea meel, et ta saab plahvatusliku tehisintellekti ajastul sellega koos kasvada ja oli põnevil tulevaste hackathonide osas, sest 48 tunniga saab nüüd teha oluliselt rohkem.

Lauri rääkis digitaliseerimise ja automatiseerimisega seotud kliendikogemustest, mille käigus on talle öeldud, et tehisintellekt tundus alati nagu lendav auto – kuskil kauges tulevikus. Pärast ChatGPT tulekut leiavad aga nii mõnedki ettevõtte juhid end naljaga pooleks mõttelt, et milliseid töötajaid on üldse mõtet alles hoida – oskusliku kasutamise korral on tegemist võimsa tööriistaga. Tehisintellekti tulek on klaaslae ära võtnud ja järjest enam näevad inimesed selle igapäevase kasutamise eeliseid.

Bengt Holmström tegi vestluse käigus ka üleskutse: „unusta füüsiline treening ja keskendu oma ChatGPT oskuste arendamisele!“

Ingliskeelse seminari esimene paneeldiskussioon on kuulajatele kättesaadav siin.